None

Wizyta Biskupa Polowego Wojska Polskiego w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego

Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek wręczył honorowe wyróżnienia żołnierzom i pracownikom 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.
Uroczystość odbyła się w Sali Tradycji 8. Bazy Lotnictwa Transportowego (8. BLTr). Biskup Polowy Wojska Polskiego wręczył medale "Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki" i "W Służbie Bogu i Ojczyźnie" oraz medale okolicznościowe "Ordynariat Polowy w Służbie Bogu i Ojczyźnie". Wśród odznaczonych znalazł się dowódca bazy płk pil. Paweł Bigos.
Biskup Polowy podkreślił, że przyznane medale są formą uznania za służbę dla społeczeństwa podczas pandemii koronawirusa, w tym między innymi za zrealizowane zadania lotnicze związane z transportem pomocy humanitarnej dla potrzebujących państw i osób. Wyróżnieni zostali przedstawiciele Sztabu, Grupy Działań Lotniczych, w tym Zespołu Ewakuacji Medycznej, Sekcji Medycznej oraz Komendy Obsługi Lotniska Wrocław.
Niemal od początku pandemii żołnierze i samoloty 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wspierają walkę z koronawirusem. W ostatnim czasie przetransportowano misję medyczną do Tadżykistanu, a wcześniej do Stanów Zjednoczonych i Słowenii. Dostarczono także środki ochrony do walki z koronawirusem z Turcji oraz do Gruzji i Armenii. Na pokładach samolotów do Polski wrócili obywatele z terenów zagrożonych pandemią. Pododdział 8. BLTr we Wrocławiu zabezpiecza załadunek i rozładunek samolotów wylatujących i przylatujących do Polski z pasażerami i pomocą humanitarną.

Żródło: 8. BLTr