None

Szkolenie medyczne w Dowództwie 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego

3 zdjęć w galerii
Do końca tygodnia żołnierze Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego będą uczestniczyli w dodatkowym szkoleniu medycznym.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego ratownika medycznego z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego. Dziś, 18 maja br., przeszkolonych zostało kilkunastu żołnierzy. Do końca tygodnia podobne szkolenie odbędzie 100% żołnierzy Skrzydła, aby w razie potrzeby wspierać cywilną służbę zdrowia w walce z koronawirusem.
Zajęcia odbywają się stacjonarnie, z zachowaniem obowiązujących wymogów bezpieczeństwa. Po odbyciu szkolenia żołnierze uzyskają dodatkowe zdolności do wsparcia medycznych działań w związku z epidemią koronawirusa.
Żołnierze 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego aktywnie wspierają walkę z koronawirusem. Załogi i samoloty brały udział w ewakuacji Polaków z terenów zagrożonych koronawirusem, transportowały medyków udających się na misje szkoleniowo-medyczne m.in. do Stanów Zjednoczonych i Słowenii. Samoloty będące na wyposażeniu 3. Skrzydła dostarczyły 19 ton środków ochrony osobistej, a wykwalifikowani ratownicy medyczni pobrali setki próbek do badań na obecność koronawirusa.
 
Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcia: www.gov.pl, kpt. Martyna Fedro-Samojedny