None

Aktywność fizyczna w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego

9 zdjęć w galerii
3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego, w ramach promocji aktywności fizycznej oraz podnoszenia sprawności fizycznej, cyklicznie uczestniczy w zawodach sportowych, w których żołnierze osiągają wysokie wyniki.
Sprawność i dobra kondycja fizyczna to jedne z podstawowych zdolności, które są wymagane od żołnierza. Sporty zespołowe hartują, uczą współdziałania i odpowiedzialności. Dlatego w jednostkach 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (3. SLTr)  dużą uwagę przywiązuje się do kształtowania sprawności fizycznej.
Koniec stycznia i początek lutego to dla żołnierzy Skrzydła czas udziału w  zawodach sportowych. Zawodnicy wzięli udział m.in. w Mistrzostwach Sił Powietrznych w narciarstwie zjazdowym, w którym reprezentacja 3. Skrzydła zajęła drugie miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej żołnierze Skrzydła zajęli miejsca na podium: w kategorii do 35 lat reprezentanci wywalczyli pierwsze i trzecie miejsca, w kategorii powyżej 35 lat zdobyli wicemistrzostwo, a w kategorii kobiet reprezentantka 3. Skrzydła uplasowała się na trzecim miejscu.
Także w jednostkach podległych Dowódcy 3. SLTr rozgrywane są zawody sportowe, które wyłaniają najlepszych zawodników oraz popularyzują ideę współzawodnictwa sportowego, upowszechniają formy aktywnego wypoczynku oraz inspirują do podnoszenia i utrzymania wysokiej sprawności fizycznej. Przykładem mogą być rozegrane w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie zawody o tytuł mistrza bazy  w koszykówkę oraz w piłkę siatkową.
Już w przyszłym tygodniu zawodnicy 3. Skrzydła będą rywalizowali w kolejnych zawodach. W terminie 17.02. – 24.02. 2020 r. odbędą się Otwarte Zawody Wojska Polskiego w narciarstwie biegowym o puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Mistrzostwa odbędą się na obiektach sportowych w Szklarskiej Porębie – Jakuszyce, gdzie do rywalizacji stanie 14 drużyn.
Dzięki systematycznemu wysiłkowi fizycznemu, regularnej aktywności oraz podnoszeniu sprawności fizycznej żołnierze nie tylko promują zdrowy styl życia, ale przede wszystkim utrzymują wysoką sprawność fizyczną, a co za tym idzie dobry stan zdrowia.

Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcia: mjr Czesław Studencki, archiwum 1. BLTr