Dwie Akcje Serce

1 zdjęcie w galerii
Załogi dwóch samolotów M-28 Bryza z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego zrealizowały kolejne loty w ramach Akcji Serce.
Pierwszy lot odbył się w dniu 1 października 2021 roku na trasie Powidz-Krzesiny-Katowice-Powidz. Samolot M-28B/PT o godzinie 14:30 wystartował z Powidza do Krzesin, skąd przetransportował zespół transplantologów wraz z organami do przeszczepienia do Katowic. Około godziny 18:05 załoga powróciła do powidzkiej bazy.

Drugi lot w ramach Akcji Serce odbył się w dniu 2 października 2021 roku na trasie Powidz-Kraków-Warszawa-Kraków-Powidz. Samolot M-28B/PT/GC o godzinie 10:30  wystartował z Powidza do Krakowa, skąd przetransportował zespół transplantologów wraz z organami do przeszczepienia do Warszawy. O godzinie 13:30 na pokład samolotu na Okęciu załadowano i przetransportowano do Krakowa kolejny zespół transplantologów wraz z organami do transplantacji. Stamtąd załoga wróciła do macierzystej bazy ok. godziny 16.30. Zadanie lotnicze wykonane było na rzecz Oddziału Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Po raz kolejny wspólny wysiłek wielu osób: lekarzy, personelu medycznego, lotników i personelu naziemnego, doprowadził do wykonania szczególnych zadań lotniczych ratujących ludzkie życie. Dzięki dwóm weekendowym Akcjom Serce liczba wykonanych przez 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego lotów o statusie „Hospital” wzrosła do 63 zrealizowanych w tym roku ( 52 wykonali lotnicy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, 9 – 33. Baza Lotnictwa Transportowego, 1 – 2. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, 1 – 3. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza).

 

 

Foto: 3. SLTr