Manewry Artystyczne Wojska Polskiego 2022 w gdyńskiej Flotylli

18 zdjęć w galerii
W dniach 10-12 czerwca w Klubie 3. Flotylli Okrętów w Gdyni odbyła się Gala Finałowa Festiwalu Piosenki i Tańca, która była podsumowaniem rocznej działalności artystycznej klubów wojskowych z całej Polski.
Głównym punktem gali finałowej było odczytanie protokołu Rady Artystycznej, która po obejrzeniu 90 prezentacji artystycznych postanowiła uhonorować najlepszych wykonawców w siedmiu kategoriach:

1. turniej soliści – wokaliści w kategorii wiekowej 13-16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Antonina Piotrowska z Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- tytuł laureata II stopnia – Igor Gajdasz z Klubu 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa;
- tytuł laureata III stopnia – Faustyna Szydłowska z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca;
- wyróżnienie – Kamil Jaskulski z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

2. turniej soliści – wokaliści w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Natalia Szostak z Klubu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania;
- tytuł laureata II stopnia – Aleksandra Szyszka z Klubu 1 Pułku Saperów z Brzegu;
- tytuł laureata III stopnia – szer. Dawid Urban z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- wyróżnienie – Anna Białoń z Klubu 6 Batalionu Dowodzenia z Krakowa;
- wyróżnienie – Paweł Muzyka z Klubu 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina.

3. zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w kategorii wiekowej 13-16 lat:
 - tytuł laureata II stopnia ex aequo – Zespół „Interwencja” z Klubu 1 Pułku Saperów z Brzegu oraz Zespół „Iluzjon” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;

4. zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Zespół „Mirkabelki” z Klubu 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina;
- tytuł laureata II stopnia – Zespół „Harnasie” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- tytuł laureata III stopnia – Zespół „Zwiadowcy” z Klubu 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa;
- wyróżnienie – Zespół „Sonos Corde” z Klubu 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa;
- wyróżnienie – Zespół „Interwencja” z Klubu 1 Pułku Saperów z Brzegu.
 
5. turniej recital w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Zespół „Harnasie” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- tytuł laureata II stopnia – Zespół „Szarotki” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla;
- tytuł laureata III stopnia – Barbara Majewska z Klubu Centrum Szklenia Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego;
- wyróżnienie – Zuzanna Borowska z Klubu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Nowego Glinnika.

6. turniej etiudy taneczne w kategorii wiekowej 13-16 lat:
- tytuł laureata II stopnia – Zuzanna Urban z Klubu 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza;
- tytuł laureata III stopnia – Hanna Drewek z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

7. turniej etiudy taneczne w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:
- tytuł laureata I stopnia – Maja Mystkowska z Klubu 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa;
- wyróżnienie – Gabriela Grucy z Klubu 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa;
- wyróżnienie – Nikola Małczak z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

Nagrody zwycięzcom wręczył Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON – Paweł Dycht oraz Dowódca 3. Flotylli Okrętów – kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec.

***

Celem Konkursu Festiwalu Piosenki i Tańca w Ramach Manewrów Artystycznych WP 2022 r. jest m. in. kształtowanie postaw patriotycznych, popularyzacja utworów literackich i muzycznych o tematyce wojskowej oraz rozwój i promocja Amatorskiego Ruchu Artystycznego Wojska Polskiego. Manewry pozwalają ocenić i wybrać najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować Siły Zbrojne zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Organizatorem Manewrów Artystycznych WP jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Tekst: Sekcja Prasowa 3.FO
Foto: bsmt Michał Pietrzak/3.FO
13.06.2022 r.