Zmiany kadrowe w Gdyńskim Dywizjonie Okrętów Bojowych

Zmiany kadrowe w Gdyńskim Dywizjonie Okrętów Bojowych

19 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Michał Pietrzak
W piątek, 8 stycznia br., w Porcie Wojennym w Gdyni odbyła się uroczystość objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych. Nowym dowódcą jednostki został komandor Radosław Hurbańczuk.
Zgodnie z marynarską tradycją uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8:00 od podniesienia bandery i wielkiej gali banderowej na okrętach. W uroczystości uczestniczył dowódca 3. Flotylli Okrętów, kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, dowódcy okrętów oraz zaproszeni goście.

Dowódca gdyńskiej Flotylli w swoim wystąpieniu życzył komandorowi Radosławowi Hurbańczukowi marynarskiego szczęścia, sukcesów w dowodzeniu podległą jednostką oraz satysfakcji z pełnienia służby w 3. Flotylli Okrętów.

Komandor Radosław Hurbańczuk, podziękował za otrzymany od przełożonych kredyt zaufania, i zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby kontynuować dorobek swoich poprzedników i realizować powierzone zadania na najwyższym poziomie.

W związku z objęciem stanowiska dowódcy dywizjonu kmdr por. Radosław Hurbańczuk został mianowany na stopień komandora.

***

 

Komandor Radosław Hurbańczuk urodził się 14 lipca 1973 roku w Białej Podlaskiej. Po ukończeniu w 1998 roku Akademii Marynarki Wojennej służył w 9. Flotylli Obrony Wybrzeża w 11. Dywizjonie Ścigaczy Okrętów Podwodnych. W latach 1998-2002 zajmował kolejno stanowiska dowódcy działu artylerii i broni podwodnej oraz zastępcy dowódcy ORP Zwrotny, a w latach 2002-2004 stanowisko zastępcy dowódcy ORP Czujny. Po rozwiązaniu dywizjonu, w lipcu 2004 roku, pełnił służbę w Centrum Operacji Morskich jako oficer d.s. CIMIC. W 2005 roku rozpoczął służbę w 3 Flotylli Okrętów w Dywizjonie Okrętów Rakietowych jako zastępca dowódcy ORP Piorun, a następnie w latach 2006 - 2008 dowodził okrętem rakietowym ORP Piorun. Po ukończeniu studiów podyplomowych w Akademii Marynarki Wojennej w latach 2009 - 2013 dowodził grupą okrętów rakietowych proj. 660M jako dowódca Grupy Jednostek Pływających - Dowódca ORP Orkan. W latach 2013-2017 roku pełnił obowiązki starszego oficera flagowego, a od 2017 roku zastępcy dowódcy – szefa sztabu Dywizjonu Okrętów Bojowych. Z dniem 08.01.2021 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych.

08.01.2020 r.