Święta na służbie

Święta na służbie

20 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: kmdr ppor. Radosław Pioch / 3.FO
Kilkuset marynarzy spędzi okres świąteczno-noworoczny na służbie. Obejmą oni dyżury, wachty, służby na okrętach, lotniskach, punktach obserwacyjnych, i w jednostkach brzegowych.

W Wigilię Bożego Narodzenia, dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, złożył świąteczne życzenia marynarzom pełniącym wachty i służby na okrętach oraz w bezpośrednio podległych jednostkach wojskowych.


Wyznaczone okręty utrzymywać będą gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych, a załogi śmigłowców ratowniczych oraz samolotu patrolowego Marynarki Wojennej będą w ciągłej gotowości do niesienia natychmiastowej pomocy na morzu.


W gotowości do startu na wezwanie o pomoc z morza będą załogi śmigłowców ratowniczych W-3WARM, Mi-14PŁ/R oraz samolotu patrolowo-rozpoznawczego Bryza. Ich załogi pełnią dyżur w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego na lotniskach w Gdyni Babich Dołach, Darłowie i Siemirowicach. Działania ich zabezpieczy personel obsługi naziemnej.


Marynarze w okresie bożonarodzeniowym przebywać będą na okrętach pełniąc służby i wachty w portach w Gdyni i Świnoujściu. Spędzać będą także święta na misjach w ramach polskich kontyngentów wojskowych, w dowództwach NATO i strukturach międzynarodowych na całym świecie.