Marynarskie spotkanie wigilijne

Marynarskie spotkanie wigilijne

28 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Robert Płaczkiewicz
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Spotkania wigilijne wpisały się już na stałe w naszą tradycję. Tradycja ta nie jest obca marynarzom i ludziom związanym z morzem. Jako, że Marynarka Wojenna to jedna wielka rodzina, to okres przedświąteczny obfituje w spotkania opłatkowe. Uczestniczą w nich stany osobowe jednostek oraz byli marynarze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej.

W piątek, 20 grudnia, w Klubie MW Riwiera, odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Inspektora MW, wiceadmirała Jarosława Ziemiańskiego i dowódcę COM – DKM wiceadmirała Krzysztofa Jaworskiego. W Wigilii uczestniczyła kadra dowódcza jednostek podległych, księża kapelani różnych wyznań, weterani, byli żołnierze i pracownicy wojska oraz zaproszeni goście.


Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od powitania gości i złożenia świątecznych życzeń. Następnie kapelani odmówili bożonarodzeniowe modlitwy. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego i pobłogosławieniu wigilijnego opłatka wszyscy zaproszeni goście połamali się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia.

20.12.2019 r.