Marynarski sukces na Military Art 2019

Marynarski sukces na Military Art 2019

3 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Łukasz Halczak
Z dumą informujemy, iż st. chor. szt. mar. Piotr Leoniak z 3. Flotylli Okrętów podczas Konkursu Filmów, Fotografii i Plastyki WP Military Art 2019 zdobył I nagrodę Ministra Obrony Narodowej za filmy 100 lat Marynarki Wojennej i Sztorm – bal fal. Konkurs odbył się w dniach 22-24 października 2019 roku w Klubie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.
W kategorii filmowej Konkursu, 3. Flotyllę Okrętów reprezentowali: st. chor. szt. mar. Piotr Leoniak, mł. chor. mar. Adam Block oraz Robert Płaczkiewicz. Jury Konkursu oceniło 47 najlepszych filmów, zgłoszone na Konkurs przez 32 autorów. St. chor. szt. mar. Piotr Leoniak filmami pt. „100 lat Marynarki Wojennej” i „Sztorm – bal fal” wywalczył I miejsce zdobywając tym samym nagrodę Ministra Obrony Narodowej I stopnia.

W Konkursie plastycznym 3. Flotyllę Okrętów reprezentowali: Barbara Duczmal, Marta Skowrońska i Zdzisław Kogut z Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”. Jury II nagrodę Ministra Obrony Narodowej przyznało Marcie Skowrońskiej za prace „Czemu lecisz” i „Bez powrotu”. Druga reprezentantka gdyńskiej Flotylli, Barbara Duczmal za pracę „ORP Iskra II” otrzymała wyróżnienie.

Zgodnie z Regulaminem do udziału w konkursie nadesłano filmy, fotografie i utwory plastyczne o tematyce wojskowej i proobronnej, a także dotyczące historii i tradycji oręża polskiego oraz współczesnego funkcjonowania polskiej armii. W zmaganiach artystycznych swoje prace zaprezentowało 15 fotografów, 32 filmowców oraz 30 plastyków rozwijających swoje talenty w klubach wojskowych. Nadesłane prace z całej Polski wyróżniają się różnorodnością zastosowanych technik, niebanalnymi pomysłami oraz twórczym i eksperymentalnym podejściem ich autorów. Konkurs przeznaczony jest dla żołnierzy, pracowników resortu obrony narodowej, byłych żołnierzy zawodowych i pracowników resortu obrony narodowej, kombatantów i weteranów oraz członków kół i sekcji zainteresowań działających w klubach wojskowych.

Cieszymy się z sukcesu i serdecznie gratulujemy!

 

28.10.2019 r.