RAGU-22

6 zdjęć w galerii
Kolejne ćwiczenie RAMSTEIN GUARD za Radiotechnikami.
Od 30 maja do 8 czerwca żołnierze z 3 Brygady Radiotechnicznej biorą udział w ćwiczeniu taktyczno-specjalnym pk. RAMSTEIN GUARD-22 (RAGU-22).

Głównym celem ćwiczenia RAGU-22 jest zgrywanie sił i środków (w tym Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO - NATINAMDS), a także ich zabezpieczenia i wsparcia do prowadzenia działań bojowych w warunkach zakłóceń radioelektronicznych z użyciem środków walki radioelektronicznej NATO podczas kryzysu oraz prowadzenia połączonej operacji obronnej na terytorium kraju.

W ćwiczeniu biorą udział stacje radiolokacyjne NUR-15M, NUR-31MK, NUR-41 wraz z etatowymi obsadami wyznaczonymi z pododdziałów 8 i 31 Batalionu Radiotechnicznego.
Żołnierze doskonalą swoje umiejętności w zakresie niwelowania wpływu celowych zakłóceń na stacje radiolokacyjne. Dodatkowo we współpracy z przedstawicielami Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz PIT-RADWAR poszerzają wiedzę na temat sposobów zakłócania stacji radiolokacyjnych będących na wyposażeniu kompanii radiotechnicznych. Udział w ćwiczeniu pozwala na wymianę doświadczeń teoretycznych i praktycznych pomiędzy personelem naukowym i załogami urządzeń realizującymi zadania bojowe w warunkach zdegradowanego środowiska elektromagnetycznego.

zdjęcia: por. K. Chabel, st. sierż. M. Wesołowski 22 ODN