Nowy Zastępca Dowódcy 3 BRt

8 zdjęć w galerii
W poniedziałek, 3 stycznia w dowództwie 3 Brygady Radiotechnicznej odbyło się uroczyste wręczenie aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy oraz wyznaczenie na stanowisko zastępcy dowódcy brygady.
Decyzją Ministra Obrony Narodowej na stopień pułkownika awansowany został szef sztabu brygady płk Krzysztof Lis i z dniem 3 stycznia objął obowiązki zastępcy dowódcy brygady. Akt mianowania wręczył dowódca płk Jerzy Kwika, który przedstawił życiorys Pana pułkownika, pogratulował oficerowi i życzył dalszych sukcesów w służbie.

„Wszystkim tu obecnym bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę, zarówno na stanowisku szefa sztabu brygady jak i wcześniej przez prawie 6 lat na stanowisku dowódcy 8 batalionu radiotechnicznego. Osiągnięcie tego stanowiska i tego stopnia wojskowego zajęło mi 10329 dni. Myślę, że jest to optymalny czas na dojrzałość służbową. Dla mnie osobiście, poza stanowiskiem i stopniem wojskowym, nic się nie zmienia, ponieważ zawsze w moim życiu priorytetem było zaangażowanie w służbę i realizacja zadań na jak najwyższym poziomie, niezależnie od zajmowanych stanowisk służbowych i stopnia wojskowego. Liczę na dalszą współpracę dla dobra 3 Brygady Radiotechnicznej i Wojsk Radiotechnicznych, a tym samym dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i Ojczyzny, liczę na wzajemne zrozumienie i oddanie służbie wojskowej” – powiedział nowy zastępca dowódcy brygady płk Krzysztof Lis.

Uroczystą zbiórkę zakończyło odtworzenie Marsza Radiotechników oraz złożenie gratulacji awansowanemu oficerowi przez zebranych na uroczystości żołnierzy.

                                                                                                                ***

W dniu 20 grudnia 2021 r., w Warszawie płk Krzysztof Lis odebrał od Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała Jarosława Miki decyzję o wyznaczeniu na stanowisko służbowe zastępcy dowódcy brygady z dniem 3 stycznia 2022 r.


zdjęcia: por. Chabel, DG RSZ p. Wójtowicz