48 lat 34 batalionu radiotechnicznego

7 zdjęć w galerii
W środę, 29 września w Chojnicach odbyły się uroczyste obchody 48. rocznicy sformowania jednostki wojskowej.
Wyjątkowy charakter uroczystości nadało wręczenie przez Dowódcę 3 Brygady Radiotechnicznej gen. bryg. Dariusza Krzywdzińskiego Chorągwi Wojska Polskiego – symbolu sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od żołnierza.
Dowódca 34 batalionu radiotechnicznego ppłk Marcin Pysiewicz z szacunkiem przyjął chorągiew i dokonał jej prezentacji żołnierzom, pracownikom oraz zaproszonym gościom.
 
W swoim przemówieniu Dowódca Brygady podkreślił jak ważną rolę odgrywa 34 batalion radiotechniczny w umacnianiu bezpieczeństwa granic powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej oraz podziękował za gotowość do realizacji zadań i zaangażowanie podczas służby i pracy.

Apel był również okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień zasłużonym żołnierzom i pracownikom oraz złożeniem wyrazów wdzięczności przedstawicielom władz samorządowych oraz instytucji lokalnych i jednostek wojskowych współpracujących
z 34 batalionem. Piękną uroczystość zakończyła defilada pododdziałów oraz koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy.zdjęcia: 34 brt