None

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego SP

6 zdjęć w galerii
W czwartek, 30 stycznia br., w Wojskowym Ośrodku Szkolenia Kondycyjnego w Zakopanem, odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego jednostek wojskowych Sił Powietrznych w sporcie powszechnym za 2019 rok. Gospodarzem uroczystości był Dowódca 3 Brygady Radiotechnicznej gen. bryg. Dariusz Krzywdziński.
Zgodnie z „Planem - kalendarzem przedsięwzięć sportowych dla reprezentacji Dowództwa Generalnego RSZ 4 - Siły Powietrzne i regulaminem zawodów sportowych w 2019 roku”, w ramach współzawodnictwa sportowego, w mijającym roku, zorganizowano mistrzostwa w 13 dyscyplinach sportowych, w których rywalizowało 7 jednostek wojskowych Sił Powietrznych.
 
W klasyfikacji generalnej najlepsze okazało się 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego. II miejsce wywalczyła 3 Brygada Radiotechniczna, natomiast III miejsce należało do 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Za zajęcie czołowych miejsc we współzawodnictwie sportowym oraz osiągnięte wysokie wyniki w sporcie powszechnym, przedstawiciele jednostek wojskowych otrzymali z rąk gen. bryg. Dariusza Krzywdzińskiego pamiątkowe dyplomy, ryngrafy oraz puchary.
 
Uroczystość była nie tylko okazją do zaprezentowania osiągnięć sportowych, ale również do wyróżnienia żołnierzy-sportowców oraz trenerów, których poświęcenie i praca były ponadprzeciętne w tym roku.
 
 
Najlepszy sportowiec Sił Powietrznych
w kategorii kobiet
 
st. sierż. Danuta Woszczek
SPSP Dęblin
 

Najlepszy sportowiec Sił Powietrznych
w kategorii mężczyzn
 
st. szer. Tomasz Grycko
3 BROP
 
 
 
Najlepszy trener Sił Powietrznych
 
st. chor. szt. Marcin Sławiński
3 BRt
 
 
 
Końcowa klasyfikacja jednostek wojskowych Sił Powietrznych:

I miejsce - 2 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
II miejsce - 3 Brygada Radiotechniczna
III miejsce - 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
IV miejsce - 3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej
V miejsce - 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego
VI miejsce - 1 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego
VII miejsce - Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
 


Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą sportową rywalizację.
 
W uroczystości udział wzięli Zastępca Inspektora Szkolenia DG RSZ płk Robert Woźniak oraz przedstawiciel Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu DG RSZ ppłk Sławomir Kowalski.