None

Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach poza Granicami Państwa

W piątek, 21 grudnia, z okazji Dnia Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach poza Granicami Państwa miała miejsce uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników Dowództwa 3 BRt.
Podczas zbiórki oddano hołd wszystkim poległym i zmarłym żołnierzom, którzy oddali życie podczas pełnienia służby poza granicami kraju.
 
Uroczystośc była również okazją do pożegnania oficera kończącego służbę w 3 Wrocławskiej Brygadzie Radiotechnicznej, który decyzją wyższych przełożonych został wyznaczony na nowe stanowisko służbowe w innej jednostce wojskowej.
 
Dowódca Brygady gen. bryg. Dariusz Krzywdziński, wręczając pismo pochwalne, podziękował żołnierzowi za blisko 22-letnią służbę w Wojskach Radiotechnicznych oraz życzył dalszych sukcesów zawodowych, satysfakcji na nowym stanowisku służbowym oraz wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym.

Dziękuję za wspólną służbę i pracę. Życzę dalszych osiągnięć w zaszczytnej służbie na straży granic powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej

- powiedział oficer ubywający z 3 BRt.
None
***

Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa to stosunkowo nowe święto, gdyż obchodzone od 4 lat. Na święto wybrano 21 grudnia, bo w tym dniu przypada rocznica śmierci pięciu polskich żołnierzy służących na misji w Afganistanie. Dzień ten ma służyć temu, by nie zatarła się pamięć o tych, którzy oddali życie na służbie. W zachowaniu tej pamięci pomagają różne inicjatywy, jak choćby wystawa w Centrum Weterana w Warszawie, która prezentuje portrety żołnierzy poległych na misji w Iraku i Afganistanie.

Ma to być także dzień zadumy nad najwyższą ofiarą, jaką czasem składają żołnierze, przelewając krew na krańcach świata. Dla rodzin poległych to trudny czas, bo zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zewsząd płyną radosne życzenia, rozbrzmiewają kolędy, a przy stole pozostaje puste miejsce. Dla rodzin nie jest ono tylko symbolem, przypomina o bolesnej stracie i pustce, której nie da się wypełnić. Dlatego to takie ważne, abyśmy o nich pamiętali.
None