3 Brygada Rakietowa OP na MSPO

2 zdjęć w galerii
Od 7 do 10 września w Kielcach odbywają się targi Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Od 7 do10 września w Kielcach odbywają się targi Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Organizowane od 29 lat wydarzenie to okazja do prezentacji najnowszych osiągnięć przemysłu zbrojeniowego z całego świata. W trakcie targów prezentowany jest najnowocześniejszy sprzęt z Polski oraz zagranicy m.in.: śmigłowce, sprzęt rakietowy, pancerny, uzbrojenie, a nawet materiały wybuchowe czy chemiczne. Na wystawie Sił Zbrojnych podczas MSPO można zobaczyć sprzęt jednostek DG RSZ.

Na targach pojawili się również żołnierze z 37 dywizjony rakietowego Obrony Powietrznej. Zaprezentowali Przeciwlotniczy System Rakietowo-Artyleryjski Pilica. 


* * * *


PSR-A PILICA to system obrony przeciwlotniczej bardzo krótkiego zasięgu (V-SHORAD). W jego skład wchodzi zintegrowany podsystem wykrywania, identyfikacji i zarządzania walką oraz zwalczania obiektów powietrznych, naziemnych i nawodnych. System zapewnia wysoką skuteczność zwalczania obiektów powietrznych przy zachowaniu dużej mobilności i niskich kosztów eksploatacji. PSR-A PILICA zdolny jest niszczyć samoloty, śmigłowce bojowe oraz środki bezpilotowe.

Tekst i zdjęcia: 3. BR OP
10.09.2021

XXIX MSPO