Cała naprzód, rozpoczynamy DRAGON-21

8 zdjęć w galerii
31 maja na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce 3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej rozpoczęła ćwiczenie pk. DRAGON-21.
Centralny Poligon Sił Powietrznych jest dla każdego rakietowca ważnym miejsce. Właśnie tu od wielu lat wykonywane są rakietowe strzelania bojowe.
31 maja na lotnisku CPSP uroczystym apelem 3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej zainaugurowała ćwiczenie pk. DRAGON-21. Dowódca gen. bryg. Kazimierz Dyński w przemówieniu przypomniał żołnierzom, że „ceną bycia żołnierzem jest poczucie odpowiedzialności” ale również podziękował za dotychczasowy trud jaki włożyli w przygotowania do DRAGON-21.
Podczas apelu żołnierze uczestniczyli w instruktażach podczas, których zostali zapoznani z wszelkimi przepisami „regulującymi życie” na CPSP. Na zakończenie zbiórki odbyła się defilada wojskowa żołnierzy 3 BR OP.

Centralny Poligon Sił Powietrznych gości również pracowników Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, którzy za pomocą wykonują obloty stacji 3 BR OP.

* * * *

Ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. DRAGON-21 to największe ćwiczenie organizowane przez DG RSZ w 2021 roku i jedno z kluczowych wydarzeń szkoleniowych tego roku. DRAGON odbywa się raz na dwa lata naprzemiennie z ćwiczeniem ANAKONDA. Wszystkie działania realizowane w ramach ćwiczenia DRAGON-21 prowadzą do przygotowania i realizacji zadań przez jednostki wojskowe we wszystkich wymiarach i domenach funkcjonowania Sił Zbrojnych RP.Zdjęcia i tekst: 3 BR OP