DZIAŁA INFOLINIA WSPARCIA SZCZEPIEŃ SENIORÓW – 800 100 115

20 zdjęć w galerii
Działa całodobowa bezpłatna infolinia telefoniczna pod numerem której można uzyskać informacje i wskazówki dotyczące wsparcia seniorów w zakresie szczepień. Jej obsługą zajmują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
800 100 115 – pod tym numerem dzwoniący seniorzy lub ich opiekunowie uzyskają telefon do koordynatora z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, który udzieli pełnej informacji na temat dojazdu medyków do seniora, uzyskaniu pomocy w transporcie do punktu  szczepień w obie strony, jak również o uzyskaniu pomocy w rejestracji i wyszukiwaniu punktów szczepień.

Uruchomienie telefonicznej infolinii było kolejnym działaniem podejmowanym przez Wojska Obrony Terytorialnej w ramach wsparcia działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Operacja prowadzona obecnie przez WOT nosi nazwę „Trwała Odporność”. Jej cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Odtwarzaj. W swoich działaniach żołnierze WOT są ukierunkowani na wsparcie opieki medycznej, służb sanitarnych, samorządów oraz seniorów w zakresie szczepień.

***

Wsparcie seniorów było pierwszym zadaniem jakiego podjęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa
w Polsce. Działania te są prowadzone od 6 marca ubiegłego roku. Pomoc dla seniorów jest realizowana najczęściej przy współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej, organizacjami pozarządowymi lub poprzez telefoniczne pozyskanie informacji przez koordynatorów z brygady i batalionów.