PRZYKŁADY DZIAŁAŃ 3 PBOT
 • Pamiętamy o bohaterach
  Pamiętamy o bohaterach

  Pamiętamy o bohaterach

  Naszym działaniem chcemy pokazać, że zasługujemy na kontynuowanie chlubnych tradycji Armii Krajowej, dlatego porządkujemy miejsca pamięci, zapalamy znicze, montujemy na krzyżach tabliczki z wizerunkami bohaterów i biało-czerwone wstęgi. Nie ma dla nas cenniejszej lekcji historii od spotkań z bohaterami, którzy chętnie opowiadają o swoich losach, dlatego zapraszamy ich do jednostek wojskowych lub odwiedzamy w domach. Organizujemy spotkania świąteczne, a przed świętami zbieramy podarki, żywność, chemię gospodarstwa domowego, przybory toaletowe, słodycze i zawozimy do tych, którzy walcząc o lepszą przyszłość ofiarowali Polsce swoją młodość. Do paczek dołączamy kartki świąteczne z życzeniami, wykonane przez dzieci ze szkół podstawowych. Opiekujemy się wszystkimi Kombatantami na Podkarpaciu. W grudniu 2018 r. Światowy Związek żołnierzy AK Okręgu Podkarpackiego wraz z naszymi żołnierzami zorganizował akcję "Pomóżmy Bohaterom - Świąteczna paczka dla Kombatanta". Bezpośrednio wspieramy również Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Rzeszowie.

 • Mamy pomoc we krwi
  Mamy pomoc we krwi

  Żołnierze biorą udział w różnego rodzaju akcjach organizowanych na Podkarpaciu. Między innymi w zbiórce krwi pod hasłami: „Terytorialsi mają pomoc we krwi”, „Spokrewnieni służbą”, „Trasa czerwonej nitki” oraz „Krwioobieg Terytorialsa”. Do rezerw rzeszowskiego Centrum Krwiodawstwa trafiło już prawie 400 litrów krwi. Żołnierze z podkarpacia brali udział w „Sztafecie Niepodległości”, wzdłuż koryta Wisły z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polską.

 • Razem dla mieszkańców Podkarpacia
  Razem dla mieszkańców Podkarpacia
  Czujemy potrzebę pomagania. Jest w nas wewnętrzna siła odpowiedzialna za pomoc drugiej osobie. Nie zapominamy o zagrożeniach niemilitarnych, na które narażone są nasze rodziny i mieszkańcy Podkarpacia. Katastrofy naturalne, wypadki masowe i tragiczne zdarzenia losowe często powodują nieodwracalne skutki. By wspierać mieszkańców województwa podkarpackiego łączymy szyki i pomagamy tym, którzy na nas liczą. Nasza mobilizacja i zaangażowanie są bardzo potrzebne podczas akcji poszukiwawczych. W 2019 roku już kilkakrotnie byliśmy angażowani w poszukiwania zaginionych osób, czy pomoc w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. W 2020 roku od poczatku wpieramy nasze lokalne społeczności w walce z pandemią COVID-19 poprzez działania w ramach operacji "Odporna Wiosna".
Zobacz więcej