None
None

Dobra wiadomość dla przyjaciół Hetmańskiej Brygady!

22 października, z inicjatywy Dowódcy Brygady, Pana Pułkownika Piotra Franciszka Ziei, odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Tradycji 34 Brygady Kawalerii Pancernej. W zebraniu, prócz Dowódcy Hetmańczyków, udział wzięło kilkudziesięciu miłośników naszych barw i tradycji – zarówno ze środowiska cywilnego, jak i byłych i obecnych wojskowych.

Porządek obrad pozwolił wyłonić komitet założycielski w składzie:

- Pani Ewa Sławęcka

- Pani Katarzyna Bałut

- płk rez. Wiesław Marszałek

- płk rez. Zbigniew Śliżewski

- ppłk rez. Andrzej Kasperski

None

Idąc za słowami Pana Pułkownika rezerwy, Zbigniewa Śliżewskiego, pomysł utworzenia stowarzyszenia zrodził się już dawno i tylko kwestią czasu było, aż osoby, którym nie jest obojętna Żagańska Brygada zgromadzą się w bardziej formalnej grupie.

 

„Rzeczą naturalną jest, że jednostka o tak bogatej historii i tradycjach gromadzi wokół siebie osoby,

które czują się z nami związane – naszym obowiązkiem jest kultywować tę przyjaźń" – powiedział płk Piotr Franciszek ZIEJA

 
Jakkolwiek entuzjastyczny okazał się początek, nim Stowarzyszenie rozpocznie oficjalne funkcjonowanie, przed pomysłodawcami jeszcze kilka kroków związanych z otrzymaniem pozwoleń na prowadzenie działalności. Życzymy pomyślności i z niecierpliwością czekamy na możliwość współpracy. Czołem!
None
None