• Mieliśmy możliwość uczenia się precyzyjnej jazdy po mieście pomiędzy samochodami ale również na krętych, górskich i wąskich drogach, gdzie z jednej strony mamy skały a z drugiej przepaść. Taki rodzaj treningu pozwala na uniknięcie w przyszłości wielu błędów podczas usuwania ewentualnych awarii. – podkreśla kierowca czołgu st. szer. Łukasz Śniatowski.
  zobacz więcej
 • Na żagańskim poligonie odbyło się duże dywizyjne ćwiczenie z udziałem jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji żagańskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, zespołu medycznego 105-go Szpitala Wojskowego, 11bdow i 34BKPanc oraz żołnierzy 11LDKPanc i amerykańskich żołnierzy z 2/1 ABCT.
  zobacz więcej
  02
  Współpraca
 • "Sport jest niezwykle ważnym elementem życia żołnierza. Mając mistrzów sportu w żołnierskich mundurach możemy być dumni, że do Wojska Polskiego trafiają najlepsi - najbardziej sprawni, ale też najwytrwalsi, niezawodni, obdarzeni prawdziwie sportowym duchem." - napisał w liście skierowanym do uczestników Gali Sportu Wojskowego Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
  zobacz więcej