Wizyta p. Roberta P. Winklera w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego

2 zdjęć w galerii
17 sierpnia w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego wizytę złożył Robert P. Winkler – członek Senackiej Komisji do spraw Sił Zbrojnych USA
Wizytującego 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego pana Roberta P. Winklera, przywitał w Bazie Dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, który przedstawił zadania i strukturę Skrzydła. Natomiast Dowódca 32 BLT płk pil. Piotr Ostrouch zapoznał znamienitego gościa z planami rozwoju Bazy na najbliższe lata, oraz z infrastrukturą jednostki - m.in. wieżą kontroli ruchu lotniczego.
 
***

Robert P. Winkler jest  członkiem Senackiej Komisji do spraw Sił Zbrojnych USA, a także członkiem podkomisji odpowiedzialnej za politykę i programy planowania i operacji Armii i Sił Powietrznych USA. Przez 26 lat służył w Siłach Powietrznych USA jako dowódca i pilot F-16 w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Dowodził 52 Grupą Operacyjną w Europie składającą się z ponad 1100 osób i samolotów F-16, A10 i F-15 w Niemczech, Polsce, Rumunii i Bułgarii oraz 555 Eskadrą Myśliwską w Aviano we Włoszech.
Winkler jest zawodowym lotnikiem z ponad 2800 godzinami spędzonymi na F-16 i stażami operacyjnymi w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

 

kpt. Anna Issel

foto. kpt. Michał Kolad