Uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego i 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej

34 zdjęć w galerii
16 sierpnia na Sali Tradycji 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego i 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Czuję się w obowiązku przekazać Państwu wszystkie te wyrazy uznania i dowody szacunku, które usłyszałem będąc wczoraj w Warszawie na placu Piłsudskiego, podczas centralnych uroczystości Święta Wojska Polskiego. I w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – pana Andrzeja Dudy i Ministra Obrony Narodowej – pana Mariusza Błaszczaka mam zaszczyt je  Państwu przekazać - powiedział Dowódca Garnizonu Poznań – Dowódca 2SLT gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, rozpoczynając poniedziałkową uroczystość, na której zgromadzili się dowódcy jednostek i instytucji z poznańskiego garnizonu, oraz żołnierze 2SLT.  

Zwracając się do zgromadzonych gości Dowódca 2SLT zaznaczył, że podczas centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego podkreślano wysiłek wojska wynikający z zaangażowania w walce z covidem, która pokazała że Wojsko Polskie jest elastyczne i zdolne do szybkiego reagowania w niezwykle dynamicznie zmieniającym się środowisku i wymagających okolicznościach, że potrzebne jest także na co dzień.

Pragnę jednak podkreślić, że covid to nie wszystko – zaznaczył generał Nowak. W Garnizonie Poznań odbywały się szkolenia, inwestowano w infrastrukturę, odbywała się działalność związana z powoływaniem rezerw osobowych, prowadzono działalność operacyjną, dbano o bezpieczeństwo lotów – mogę więc śmiało powiedzieć, że reprezentowane dziś przez naszych znamienitych gości jednostki i instytucje realizowały w tym wymagającym czasie swoje powinności w należyty sposób.

Pokazaliśmy, że pomimo sytuacji kryzysowych potrafimy trwać, służyć społeczeństwu. I to główna konstatacja, jaką chciałbym się dziś z Państwem podzielić. Bo im jestem starszy, tym bardziej postrzegam służbę wojskową jako kwestię poświęcenia i oddania innym, społeczeństwu, ojczyźnie. Kultywowania tradycji wojskowych. I mam świadomość tego, że w tym duchu działamy dziś wszyscy. Za co Państwu bardzo serdecznie dziękuję.

Raz jeszcze dziękuję Państwu za poświęcenie, wysiłek i trud wkładany w codzienną służbę i pracę, a także Państwa rodzinom dzięki którym możecie ze spokojem pełnić codzienną służbę - powiedział Dowódca Skrzydła.Podczas uroczystości gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak odznaczył wyróżniających się żołnierzy Skrzydła i wręczył wojskowe awanse.

kpt. Anna Issel