Sanicole Airshow i ćwiczenie XTM21 w Belgii

10 zdjęć w galerii
9-14 września komponent Tiger Demo Team uczestniczył w ćwiczeniu XTM21, które odbyło się podczas pokazów lotniczych w Sanicole
Komponent F-16 Tiger Demo Team z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, uczestniczył w jubileuszowym zlocie tygrysich eskadr, tworzących NATO Tiger Association, które ubiorąc udział w wydarzeniu uczciły 60-lecie NATO Tiger Meet. 

XTM2021 był pierwotnie planowany jako pełnowymiarowe Nato Tiger Meet 2021, ale po przełożeniu NTM 2020 na 2021 z powodu globalnej pandemii Covid, został on ogranniczony do zlotu skoncentrowanego wokół 60-tej rocznicy NATO Tiger Association i 70-tej rocznicy 31 Smaldeel (BAF) jako gospodarza.

NATO Tiger Association od sześciu dekad skupia się na celach, które pozostają aktualne do dziś, a zalicza się do nich: poprawa solidarności pomiędzy członkami NATO, stworzenie i utrzymanie ducha zespołowego i koleżeństwa pomiędzy uczestniczącymi członkami, wymiana doświadczeń i współpraca zgodna z militarnymi celami NATO.

Od 1962 roku Tiger Meets ewoluował do rangi pierwszoplanowych ćwiczeń wojskowych, podczas których uczestnicy wykonują połączone misje obejmujące całe spektrum operacji wojskowych.

Pełnymi członkami NATO Tiger Association są 24 eskadry państw członkowskich NATO, 11 kolejnych to członkowie honorowi.kpt. Anna Issel 
foto: Aviation PhotoCrew, Bjoern Engelke, kpt. Robert Filipczuk