None

F-16 z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego biorą udział w NATO Tiger Meet 2021

21 zdjęć w galerii
2 maja w Bazie Lotniczej nr 11, mieszczącej się w portugalskim mieście Beja, rozpoczęło się 50 szkolenie NATO Tiger Meet, organizowane w 60 rocznicę utworzenia NATO Tiger Association
Rozpoczęte 2 maja NATO Tiger Meet 2021 będzie doskonałą okazją do przeprowadzenia intensywnego szkolenia lotniczego tygrysich eskadr.

W ramach niedzielnej inauguracji ćwiczenia NATO Tiger Meet, której dokonał Dowódca Portugalskich Sił Powietrznych generał broni Eurico Craveiro, zaprezentowano okazjonalnie pomalowany samolot gospodarzy tegorocznego NTM, czyli niezwykle reprezentacyjnego cętkowanego F-16 M, oraz limitowaną edycję ekskluzywnych znaczków pocztowych, opatrzonych okolicznościowymi pieczęciami, które Portugalskie Siły Powietrzne wprowadziły na rynek we współpracy z portugalską pocztą.

Ciekawym akcentem tegorocznego NTM jest obecność na portugalskim niebie, obok tygrysich statków powietrznych, Krzesińskiego Kruka, czyli F-16 z 3 Eskadry Lotniczej.

Teraz przed tygrysimi eskadrami, w tym 6 Eskadrą Lotniczą, dwa tygodnie szkolenia we współpracy z wojskami lądowymi, specjalnymi i marynarką wojenną. Misje COMAO, wsparcia z powietrza, realizowane według wymagających i dynamicznych scenariuszy, przećwiczenie lotów ofensywnych i defensywnych pozwoli ćwiczącym na dalsze doskonalenie procedur w ramach NATO.

Podniebna różnorodność statków powietrznych tygrysich eskadr biorących udział w NTM2021 i skomplikowane misje które będą przez nie przeprowadzane, sprawiają że dzięki koordynacji i ścisłej współpracy stajemy się silniejsi, bardziej wszechstronni, zdolni do adaptacji w różnych warunkach, a co za tym idzie - skuteczniejsi.


kpt. Anna Issel 
foto. Força Aérea Portuguesa/ João Brito