None

Gala Sportu 2020

4 zdjęć w galerii
8 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala Sportu 2020, będąca uroczystym podsumowaniem działalności sportowej w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej za 2019 rok
W uroczystości, której gospodarzem był  dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych – gen. Jarosław Mika, udział wziął wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu- Piotr Gliński. Minister obrony narodowej – Mariusz Błaszczak wystosował natomiast do sportowców list, w którym podziękował za wyjątkowe emocje, które towarzyszyły kolejnym osiągnięciom wojskowych zawodników.

Uczestnikiem gali był także Dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, który odebrał ryngraf za zajęcie przez 2SLT pierwszego miejsca we współzawodnictwie wojskowych na szczeblu Rodzajów Sił Zbrojnych w sporcie powszechnym w 2019 roku.

Wyróżnienie w kategorii najlepsi sportowcy i organizatorzy Międzynarodowego Współzawodnictwa Sportowego Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w Europie przypadło trzem żołnierzom naszych jednostek. Otrzymali je:
- starszy chorąży Robert Banach (31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań)
- młodszy chorąży Krzysztof Matuszak (16 Batalion Remontu Lotnisk Jarocin)
- starszy szeregowy Anna Kiełbasińska (31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań)

9 miejsce w kategorii najlepszych żołnierzy sportowców Wojska Polskiego w sporcie wyczynowym zajął szeregowy Radosław Kawęcki (Wojskowy Zespół Sportowy Poznań).

Gratulujemy niebywałych osiągnięć wszystkim naszym sportowcom.

kpt. Anna Issel
fotografie z Gali Sportu Mirosław Cyryl Wójtowicz
fotografie 2 SLT kpt. Anna Issel