None

Spotkanie Bożonarodzeniowe w 2. Brygadzie Zmechanizowanej

17 zdjęć w galerii
W 2 Brygadzie Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W uroczystym spotkaniu z Dowódcą Brygady płk dypl. Arkadiuszem SZKUTNIKIEM uczestniczyli dowódcy pododdziałów, przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele okolicznych jednostek mundurowych. Podczas spotkania Dowódca Brygady złożył życzenia świąteczne wszystkim żołnierzom oraz pracownikom wojska a ksiądz kapelan udzielił błogosławieństwa zebranym. Po złożeniu sobie nawzajem życzeń i połamaniu opłatkiem zebrani skosztowali świątecznych potraw przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Do 2 Brygady dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Od 30 lat skauci niosą płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez wszystkie kraje jako znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Takim darem harcerze ZHP podzielili się z żołnierzami złocienieckiej Brygady, składając na ręce Dowódcy, płk dypl. Arkadiusza SZKUTNIKA, lampion ze Światłem, dzieląc się tym samym radosną nowiną i krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.