Święto Wojska Polskiego

27 zdjęć w galerii
13 sierpnia 2021r. na Placu Apelowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej.Podczas uroczystości dowódca płk dr inż. Mariusz PAWLUK podziękował wszystkim żołnierzom, oraz pracownikom resortu obrony narodowej za profesjonalizm, trud i wysiłek w codziennej służbie i pracy, następnie wręczył wyróżnienia i listy gratulacyjne dla najbardziej zasłużonych żołnierzy.
Odczytano list z życzeniami od Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza BŁASZCZAKA. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Pieśń Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i defiladą pododdziałów wchodzących w skład 25BKPow.

Następnego dnia na Tomaszowskich Błoniach zorganizowany został Piknik Wojskowy "Zostań żołnierzem RP". W ramach pikniku, którym swoją obecnością zaszczycił Szef MON p. Mariusz BŁASZCZAK, dowódca 25BKPow płk dr inż. Mariusz PAWLUK, Prezydent Miasta Tomaszów Mazowiecki p. Marcin WITKO, dowódcy jednostek podległych 25BKPow, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, instytucji współpracujących z kawalerią, media. Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego mogli zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wojskowe śmigłowce, oraz symulator skoków prezentowany przez żołnierzy z OSAS. Zainteresowani służbą w wojsku mogli porozmawiać z żołnierzami, o naborze do służby wojskowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Tomaszowa podczas pikniku uruchomiony został punkt szczepień przeciwko COVID-19. Szef MON wziął udział w odsłonięciu historycznego muralu, który powstał w Tomaszowie Mazowieckim i nawiązuje do stacjonującej w Tomaszowie Mazowieckim 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Jest hołdem dla polskich lotników wojskowych.