Ćwiczenie "Ex Northern Sojourn” w Kanadzie

3 zdjęć w galerii
Kanadyjskie Siły Zbrojne od 20 lat trenują wraz z sojusznikami NATO działanie w warunkach zimowych. W tym roku w rejonie Bathurst żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej kontynuowali współpracę i wymieniali się umiejętnościami z kanadyjskimi żołnierzami.
Do udziału w ćwiczeniu, którego organizatorem jest 37 Canadian Brigade Group wyznaczono żołnierzy 25 batalionu dowodzenia 25BKPow.  Jest to zaawansowane ćwiczenie 5 Kanadyjskiej Dywizji skupiającym się na prowadzeniu działań w warunkach zimowych. Jego celem jest potwierdzenie zdolności Dywizji do inicjowania  i prowadzenia działań w trudnych warunkach klimatycznych północnej Kanady. Coroczne ćwiczenia odbywają się zwykle w Labradorze, ale w tym roku w związku z pandemią zostały zorganizowane w lasach północnego Nowego Brunszwiku.  
Kawalerzyści, po przybyciu do 37 CBG, doposażeni zostali w etatowy sprzęt i uzbrojenie jednostki kanadyjskiej spełniający wymogi przetrwania w warunkach arktycznych. Przeszli podstawowy kurs walki w warunkach zimowych, następnie uczestniczyli w zasadniczej fazie ćwiczenia- NORTHER SOJOURN.
To prawdziwy poligon przetrwania, tylko dla najsilniejszych. Takie wyjazdy to doskonała szkoła. Żołnierze uczą się nie tylko działania w nieznanym terenie i surowym klimacie.