„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”,

6 zdjęć w galerii
Szacunek i wsparcie okazywane weteranom nie zwalnia nas – żyjących z moralnego obowiązku upamiętniania zmarłych i poległych na misjach. To nasza powinność. 20 maja 2021r., w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Leźnicy Wielkiej odbyła się msza św. w intencji poległych żołnierzy z Garnizonu Łęczyca: kpt Daniela Ambrozińskiego oraz sierż. Adama Szady-Borzyszkowskiego w której udział wzięli uczestnicy 2 Rajdu Motocyklowego Weteranów.
Następnie uczestnicy Rajdu zwiedzili obiekty znajdujące się na terenie 1. dywizjonu lotniczego oraz Ośrodek Szkolenia Aeromobilno Spadochronowy. Kolejnym wydarzeniem jakie miało miejsce w tym dniu było odsłonięcie pomnika „Śmigłowca Mi-8”, oraz otwarcie nowo powstałej Sali Tradycji 1. dywizjonu lotniczego. W uroczystościach  uczestniczył dowódca 25BKPow płk dr inż. Mariusz PAWLUK, oraz goście: gen. dyw. Ireneusz BARTNIAK, gen. dyw. Dariusz MALINOWSKI, płk Zdzisław FRĄTCZAK.

Dowódca dywizjonu ppłk pil. Mirosław GUZDEK, podziękował wszystkim za włożony trud i pracę w tworzeniu tych obiektów, oraz przypomniał o sukcesach, osiągnięciach i 50-cio letniej historii lotnictwa śmigłowcowego w Leźnicy Wielkiej. Cytując słowa Jana Pawła II „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”, nawiązał do tradycji 1. dywizjonu lotniczego która jest podstawą ciągłości historycznej, a jednocześnie w znacznym stopniu wpływa na jego dalsze losy a Sali Tradycji jest sercem jednostki.
Ostatnim elementem uroczystości było „wmurowanie kapsuły czasu” w której znalazły się zdjęcia i informacje dokumenujące dzień 20 maja 2021r.