None

11 września br. w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojsk Lądowych.

11 zdjęć w galerii
Podczas uroczystości Dowódca 25BKPow płk Piotr Gołos podziękował żołnierzom i pracownikom za codzienne zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych.
Do żołnierzy Wojsk Lądowych list z podziękowaniami oraz życzeniami skierował Minister Obrony Narodowej, który podkreślił, że „Wojska Lądowe to najsilniejszy i największy z rodzajów naszych Sił Zbrojnych. (…) Nowoczesne, sprawne, dobrze wyposażone i skuteczne w działaniu Wojska Lądowe są najlepszą gwarancją bezpieczeństwa Polski i Polaków. Żołnierze Wojsk Lądowych to ludzie rzetelni, odpowiedzialni, otwarci na zawodowe wyzwania i co najważniejsze profesjonalni w działaniu. Doskonale zdający sobie sprawę ze znaczenia postępów i osiągnięć, ale i problemów i wyzwań przed którymi staje nasze wojsko. To godni następcy bohaterskich polskich żołnierzy, którzy sto lat temu zwyciężyli w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.”
Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej.
Po świątecznych uroczystościach delegacja żołnierzy #25BKPow z płk. Piotrem Gołosem na czele, złożyła wieńce i zapaliła znicze na grobie śp. generała broni Tadeusza Buka, żołnierzom towarzyszył syn zmarłego p. Mariusz BUK.