None

Szkolenie kawalerzystów w Kanadzie

12 zdjęć w galerii
Przed żołnierzami 25BKPow ogromne wyzwanie. W temperaturze zbliżonej do arktycznej kawalerzyści biorą udział w ćwiczeniu "Ex Northern Sojourn ” w Kanadzie. To prawdziwy poligon przetrwania, tylko dla najsilniejszych. Takie wyjazdy to doskonała szkoła. Żołnierze uczą się nie tylko działania w nieznanym terenie i surowym klimacie. W takich miejscach człowiek walczy bardziej ze środowiskiem niż przeciwnikiem.
Do udziału w szkoleniu wyznaczono  żołnierzy 7bkpow z 25 BKPow. Organizatorem ćwiczeń jest 5. Dywizja Kanadyjska. Główna baza szkolenia znajduje się w miejscowości Happy Valley-Goose Bay na terenach Nowej Fundlandii i Labradoru. Oprócz kanadyjskich gospodarzy i Polaków ćwiczą żołnierze ze Stanów Zjednoczonych i Australii.

Kawalerzyści, po przybyciu do bazy, doposażeni zostali w etatowy sprzęt i uzbrojenie jednostki kanadyjskiej spełniający wymogi przetrwania w warunkach arktycznych. Następnie przeszli podstawowy kurs walki w warunkach zimowych, przed nimi zasadnicza faza ćwiczenia – prowadzenie działań taktycznych.  Żołnierze do kraju wrócą w pierwszej połowie marca. Jest to już kolejne ćwiczenie żołnierzy 25BKPow w Kanadzie.