None

"Jakby co, kieby co, kany co, abo co - to my som!"

17 zdjęć w galerii
Żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich wspierają walkę z COVID-19.
Żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich pomagają w szpitalach m.in. przewożąc materiały do laboratorium, transportując pacjentów skierowanych na różnego rodzaju badania, odbierając przesyłki i dostarczając je pacjentom na oddziałach covidowych, czy też dostarczając chorym leki na tych oddziałach.
    Wspierają szpitale także w pracach administracyjnych, min. raportując o wolnych łóżkach i respiratorach dla pacjentów z koronawirusem, a także prowadząc wstępną segregację pacjentów, pomagając w wypełnianiu ankiety epidemiologicznej czy mierząc temperaturę. Żołnierze przed przystąpieniem do wykonywania tych zadań musieli przejść szereg odpowiednich szkoleń. Ponadto, żołnierze z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w ramach walki z pandemią pomagali w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, w wyposażaniu nowopowstałego, tymczasowego oddziału dla chorych na COVID-19.
    Podhalańczycy wspierają także Regionalne Centra Krwiodastwa i Krwiolecznictwa. Wielu żołnierzy zgłosiło się do oddania krwi, których zapasy w obliczu pandemii drastycznie zmalały. Wielu ozdrowieńców, oddało także swoje osocze, które może pomóc tym, którzy przechodzą chorobę w sposób najcięższy.