None

Jesienne szkolenie podhalańczyków na poligonie w Orzyszu

19 zdjęć w galerii
Ruszyło kolejne szkolenie, będące elementem dyżuru pododdziałów 21 BSP w Siłach Odpowiedzi NATO.
Od dnia 28.09 żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich realizują szkolenie poligonowe w OSPWL Orzysz,  mające na celu zgrywanie elementów ugrupowania w zakresie realizacji zadań bojowych w ramach Brygady , w tym elementów wydzielanych do struktur Brygady Lądowej VJTF Sił Odpowiedzi NATO.
   Głównym celem szkolenia jest przygotowanie brygady do kluczowych przedsięwzięć  jakimi będą: przeprowadzenie ćwiczenia pk. LAMPART – 20 oraz sprawdzian gotowości zadeklarowanych sił  do Brygady Lądowej VJTF w ramach ćwiczeń międzynarodowych BRILLIANT JUMP 20 oraz IRON WOLF – 20 na terytorium Litwy.
   Na poligonie w Orzyszu Podhalańczycy doskonalą umiejętności prowadzenia działań taktycznych  oraz realizacji zadań ogniowych w składzie pododdziału w  dzień i w nocy. Ponadto, żołnierze ćwiczą umiejętności planowania i realizacji ognia połączonego pododdziałów piechoty, czołgów i artylerii.
   Obecne szkolenie jest elementem dyżuru pododdziałów  21 BSP w Siłach Odpowiedzi NATO, przygotowującym do kolejnych ćwiczeń narodowych i międzynarodowych.

fot. st. szer. Arkadiusz Czernicki