None

Kolejny tydzień podhalańczyków na poligonie w Nowej Dębie

20 zdjęć w galerii
Trwa zasadnicza faza szkolenia przygotowująca do zbliżających się ćwiczeń.
Od dnia 06.09. blisko 1800 żołnierzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich realizuje szkolenie poligonowe w OSPWL Dęba,  mające na celu zgrywanie elementów ugrupowania w zakresie realizacji zadań bojowych w ramach Brygady, w tym elementów wydzielanych do struktur Brygady Lądowej VJTF Sił Odpowiedzi NATO.  W obecnej chwili realizowana jest zasadnicza faza szkolenia, której celem jest przygotowanie do kluczowych przedsięwzięć szkoleniowych,  jakimi będą: przemieszczenie na dużą odległość ( Rzeszów- Nowa Dęba- Orzysz), realizacja  ćwiczenia  taktycznego z wojskami pk. LAMPART – 20 oraz sprawdzian gotowości zadeklarowanych sił  do Brygady Lądowej VJTF w ramach ćwiczeń międzynarodowych BRILLIANT JUMP 20 oraz IRON WOLF – 20 na terytorium Litwy.

 W dotychczasowych szkoleniach Podhalańczycy doskonalili umiejętności prowadzenia działań taktycznych  oraz realizacji zadań ogniowych w składzie pododdziału w  dzień i w nocy. Ponadto, szczególny nacisk położony był na planowaniu i realizacji ognia połączonego pododdziałów piechoty, czołgów i artylerii.

Obecne szkolenie jest elementem dyżuru pododdziałów  21 BSP w Siłach Odpowiedzi NATO, przygotowującym do kolejnych ćwiczeń narodowych i międzynarodowych  w kolejnych miesiącach.
fot: st. szer. Arkadiusz Czernicki