Wizyta Portugalskich Sił Powietrznych w Malborku

4 zdjęć w galerii
Współpraca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Portugalią.
2 października br. z wizytą w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego gościli wysocy rangą przedstawiciele Sił Powietrznych Portugalii: gen. pil. Joao Manuel Cardeiro Caldas z Dowództwa Operacji Powietrznych oraz dowódca Bazy Lotniczej nr 5 w Monte Real płk pil. Joao Carlos de Bastos Jorge Goncalves. Ze strony polskiej delegację podejmowali zastępca Inspektora Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Krzysztof Walczak, dowódca 1. SLT płk pil. Maciej Trelka oraz Dowódca 22. BLT płk pil. Mirosław Zima.
W sali tradycji 22. BLT goście zaznajomili się z historią lotnictwa na ziemi malborskiej. W trakcie wymiany pamiątkowych ryngrafów gen. Caldas podkreślił bardzo dobrze układającą się współpracę polskich i portugalskich Sił Powietrznych i podziękował za profesjonalne zabezpieczenie pobytu komponentu portugalskiego na malborskim lotnisku w ramach natowskiego programu Assurance Measures 2020.
Następnie delegacja udała się na lotnisko na spotkanie z żołnierzami kontyngentu oraz zaznajomienie się z infrastrukturą lotniska.
Kontyngent Portugalskich Sił Powietrznych będzie stacjonował w Malborku do końca października.