None

Uroczyste obchody 10-lecia 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego

6 zdjęć w galerii
W dniach 26-27 września 2019 roku 1. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego świętowało rocznicę powstania.
26 września 2019 r. o godz. 14:00 w Kościele Garnizonowym w Świdwinie, ks. ppłk Sławomir PAŁKA odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji Lotników, którą rozpoczęliśmy świętowanie 10 lat istnienia naszej Jednostki Wojskowej. Tego samego dnia mieliśmy okazję wysłuchać utworów p. Stanisławy Celińskiej, znakomitej i wszechstronnej aktorki, która na scenie Klubu 1. SLT zabrała nas w podróż po kawiarnianych jazzowych klimatach, pełnych dźwięków fortepianu, saksofonu, akordeonu i kontrabasu.
Piątkowy dzień był dla nas równie emocjonujący. W samo południe rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, podczas której odczytano decyzje i rozkazy w sprawie wyróżnień żołnierzy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Przemówienia okolicznościowe wygłosili m.in.Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, p. Michał JACH oraz Zastępca Dowódcy Centrum Operacji Powietrznych - Dowództwa Komponentu Powietrznego, gen. bryg. pil. Ireneusz STARZYŃSKI. Dowódca 1. SLT, płk dr inż. pil. Maciej TRELKA w swoim wystąpieniu podkreślił jak wielkim zaszczytem jest dowodzenie świdwińskim Związkiem Taktycznym. Rangę uroczystości podniósł również udział Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Dęblina  oraz wspaniały koncert okolicznościowy Orkiestry Wojskowej ze Szczecina.
Kolejnym etapem uroczystych obchodów 10- lecia 1. SLT było zapoznanie gości z zadaniami i tradycjami naszej Jednostki w Sali Tradycji. Żywą lekcją historii było dla nas wystąpienie mjr. rez. Wiesława GASKA, który w bardzo interesujący sposób przybliżył nam dzieje garnizonu Swidwin. Na zakończenie udaliśmy się na wspólny poczęstunek, w czasie którego, zgodnie z tradycją, skosztowaliśmy jubileuszowego tortu. Spotkanie przebiegło w przyjaznej, świątecznej atmosferze.