None

Przeciwlotnicy zakończyli zgrupowanie poligonowe na poligonie w Ustce

11 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: FoxTwo.pl Michał Wajnchold
Podczas gdy pancerniacy z batalionów czołgów szkolili się na na poligonie w Orzyszu, przeciwlotnicy z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej realizowali intensywne szkolenie na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka
Podczas miesięcznego zgrupowania poligonowego wojsk obrony przeciwlotniczej 18 Dywizji Zmechanizowanej przeciwlotnicy z 1.Warszawskiej Brygady Pancernej, 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich doskonalili umiejętności wykonywania strzelań bojowych do celów powietrznych.  W trakcie szkolenia, żołnierze dywizjonu przeciwlotniczego z 1.WBPanc wykonywali strzelania bojowe w różnych warunkach sytuacji powietrznej zarówno w dzień jak i w nocy z ZSU-23-4MP Biała i PPZR Grom, a obsługi stacji lokacyjnej NUR doskonaliły procedury prowadzenia rozpoznania i identyfikacji nisko lecących celów za pomocą systemu swój-obcy. W przerwie pomiędzy szkoleniem na etatowym sprzęcie przeciwlotniczym, żołnierze realizowały strzelanie sytuacyjne oraz doskonaliły technik posługiwania się bronią w ramach systemu BLOS.

Podczas uroczystego zakończenia zgrupowania poligonowego odbyło się również podsumowanie zawodów użyteczno bojowych przeciwlotników z Żelaznej Dywizji. Żołnierze warszawskiej brygady zajęli 1 miejsce w kategoriach artylerii przeciwlotniczej na ZSU-23-4MP Biała oraz plutonów przeciwlotniczych zestawów rakietowych Grom.