None

Pancerniacy z 2 batalionu czołgów zakończyli szkolenie poligonowe w OSPWL Orzysz

6 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: sierż. Domański
Ponad miesiąc intensywnego szkolenia, tysiące zużytej amunicji, wszystkie cele szkoleniowe zrealizowane- czołgiści opuszczają Mazury i wracają do garnizonu.
Czołgiści z 2 batalionu czołgów przez okres ponad miesięcznego szkolenia realizowali szereg zadań taktyczno-ogniowych. Pancerniacy z wykorzystaniem pocisków
podkalibrowych typu APFSDS-T-TP neutralizowali cele oddalone od 1200 do 1800 metrów zarówno w ciągu dnia jak i w nocy a w czasie działań taktycznych realizowali zagadnienia m. in. pluton w marszu oraz pluton jako bojowy patrol rozpoznawczy.

Batalion czołgów to nie tylko czołgiści, to również pododdziały zabezpieczenia, dowodzenia i rozpoznania. Podczas szkolenia poligonowego w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu zwiadowcy z 2 batalionu czołgów realizowali kilkudobowe szkolenie taktyczne połączone z marszem kondycyjnym. Celem zajęć była praktyczna realizacja różnorodnych zadań taktycznych przez pluton rozpoznawczy, drugim elementem szkolenia była wymiana doświadczeń pomiędzy terytorialsami i zwiadowcami w szczególności stosowania technik kamuflażu i skrytego podejścia do celu. Aby urealnić działania, ćwiczących stale nękały elementy dywersyjno – rozpoznawcze przeciwnika, podgrywane przez grupę pozoracji. 

2 batalion czołgów wzmocniony o kolejne doświadczenia szkoleniowe zakończył realizację zadań na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu.
Ostatnim elementem szkolenia było sprawne i terminowe przemieszczenie batalionu sposobem kombinowanym i osiągnięcie gotowości do szkolenia w garnizonie.