None

Szkolenie żołnierzy rozpoznania w Kotlinie Kłodzkiej

8 zdjęć w galerii
Marsze, bytowanie w terenie przygodnym czy doskonalenie technik linowych i alpinistycznych – to główne elementy zgrupowania żołnierzy rozpoznania 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w rejonie Kotliny Kłodzkiej.
Zwiadowcy warszawskiej brygady doskonalą swoje umiejętności oraz zgrywają pododdział. W trakcie szkolenia w środowisku górskim żołnierze wykonują zadania podczas, których doskonalą techniki linowe oraz wykonują marsze długodystansowe połączone z bytowaniem w terenie przygodnym.  

- Tym szkoleniem rozpoczynamy cykl zajęć w terenie górskim. W tym roku zaplanowaliśmy szereg takich przedsięwzięć. Niedawno wróciliśmy z Gór Świętokrzyskich, dziś działamy na Dolnym Śląsku – mówi dowódca kompanii rozpoznawczej. Szkolenie realizujemy dwutorowo. Jedna grupa przechodzi szkolenie z technik linowych ukierunkowane na doskonalenie zasad działania sprzętu linowego oraz jego właściwości, wykonywaniu zjazdów linowych różnymi technikami, wykonywanie mostów linowych czy podchodzenie na linach z wykorzystaniem przyrządów alpinistycznych – mówi kapitan. - Z kolei druga grupa żołnierzy działa w terenie górskim, lesistym, gdzie wykonuje 50 km marsze. W ramach tego elementu szkolenia żołnierze organizują obozowiska z zachowaniem zdolności bojowej, szlifują techniki survivalowe i pracują na mapach wyznaczając i wskazując współrzędne – podkreśla dowódca kompanii rozpoznawczej.

Zagadnienia, które realizują zwiadowcy podczas odbywającego się zgrupowania doskonalą ich umiejętności ale co jest równie ważne budują i wzmacniają kondycję żołnierzy.