None

Uwaga strzelanie!

12 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: szer. Paweł Bednarczyk / 1WBPanc.
Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej po raz kolejny realizowali szkolenie ogniowe.
Przykoszarowa strzelnica wypełniła się żołnierzami w pełnym bojowym rynsztunku. Szkolenie obejmowało strzelanie z karabinku Beryl oraz pistoletu wojskowego. Głównym ćwiczącym byli żołnierz dowództwa i sztabu brygady.

Po omówieniu obowiązkowych kwestii bezpieczeństwa oraz organizacji zajęć, żołnierze uczestniczący w zajęciach pobrali amunicję i ustawili się na linii wyjściowej, czekając aż padnie komenda do rozpoczęcia strzelania.

„Zmiana naprzód!” - gdy tylko usłyszeli te słowa, żołnierze pewnym krokiem ruszali na linię otwarcia ognia, gdzie mogli zaprezentować swoje umiejętności strzeleckie. Cele pojawiały się na różnych odległościach, zgodnie z określonymi warunkami strzelania. W przypadku karabinka kbs Beryl  żołnierze ogień prowadzili najpierw z postawy leżącej, by po chwili przemieścić się na kolejne stanowisko i zwalczać ukazujące się cele z postawy klęczącej zza ukrycia.

Na zakończenie omówiono najczęściej popełniane błędy i wymieniono się spostrzeżeniami, w celu wyeliminowania ich w przyszłości. W ramach szkolenia wszyscy żołnierze brygady zobowiązani są do cyklicznego udziału w zajęciach strzeleckich, które doskonalą ich umiejętności i wpływają na utrzymywanie stałej, wysokiej skuteczności strzeleckiej.