None

Żołnierze kompanii rozpoznawczej szkolą się na Nowej Dębie

Autor zdjęcia: archiwum 1.WBPanc.
Doskonalenie umiejętności indywidualnych oraz zespołowych – na główne zadania szkoleniowe żołnierzy kompanii rozpoznawczej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, którzy szkolą się na poligonie w Nowej Dębie.
Główny wysiłek skoncentrowany jest na prowadzeniu zajęć taktycznych, w trakcie których doskonalone są techniki patrolowania, przenikania w ugrupowanie przeciwnika, pokonywania  przeszkód wodnych pododdziałem pieszym, a także rozpoznaniu rejonu przepraw obsadzonego przez batalion saperów.

Podczas szkolenia żołnierze kompanii rozpoznawczej współdziałają z plutonem rozpoznawczym 2 batalionu czołgów, który także obecny jest na poligonie.

W ramach zajęć dwudobowych zwiadowcy wykonywali zadania rozpoznawcze w oparciu o szkolące się na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych pododdziały pancerne i zmechanizowane doskonaląc m. in. prace na posterunkach obserwacyjnych. Jednym z kluczowych zagadnień dla żołnierzy warszawskiej jednostki była również organizacja bytowania w terenie przygodnym w pieszych działaniach patrolowych. W trakcie zgrupowania zrealizowano również szkolenie ogniowe, którego głównym celem była nauka technik walki i bezpiecznego posługiwania się bronią (tzw. BLOS). Żołnierze odbyli także strzelania w różnych postawach strzeleckich do celów ukazujących się na różnych odległościach.
 

Tekst i foto: 1WBPanc.