None

Załogi czołgów kontynuują szkolenie na poligonie w Nowej Dębie

19 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Michał Wajnchold / FoxTwo.pl
Strzelania, kierowania ogniem i wybrane elementy taktyki - to codzienność warszawskich pancerniaków, którzy kontunuują szkolenie poligonowe na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.
Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej rozpoczęli szkolenie już na początku listopada. Najpierw odbyło się przemieszczenie sił i środków na poligon poźniej rozpoczął się cykl zajęć szkoleniowych. Głównym szkolącym się są załogi batalionu czołgów i żołnierze kompanii saperów. Ich działania wspierają żołnierze kompanii rozpoznawczej, baterii przeciwlotniczej i kompanii zmechanizowana z Zamościa, wchodzącej w skład 19. Brygady Zmechanizowanej.

- Pierwsze tygodnie poszczególne kompanie realizowały szkolenie ogniowe. Wykonywały szereg strzelań i kierowań ogniem. Zarówno w dzień jak i w warunkach ograniczonej widoczności. Najwyższym sprawdzianem umiejętności szybkiego i skutecznego zwalczania przeciwnika były kierowania ogniem kompanii. Nie zabrakło także szkolenia taktycznego, gdzie przy wykorzystaniu środków pozoracji pola walki dokonywana była ocena poziomu wyszkolenia kompanii czołgów - wspomina jeden z dowódców. - Równolegle realizowane są obsługi i naprawy sprzętu wojskowego - dodaje.

Kolejnym ważnym elementem podczas pobytu żołnierzy na poligonie będzie ćwiczenie Lampart-19. Będzie to największe, tegoroczne ćwiczenie warszawskiej brygady. Rozpocznie się 25 listopada i potrwa do końca miesiąca. Jego celem będzie sprawdzenie poziomu wyszkolenia żołnierzy batalionu czołgów oraz kompanii saperów.