None

SPOTKANIE WIGILIJNE W 1. BRYGADZIE LOTNICTWA WOJSK LĄDOWYCH

14 zdjęć w galerii
W dniu 19 grudnia w klubie 56. Bazy Lotniczej odbyło się spotkanie wigilijne służb mundurowych garnizonu Inowrocław zorganizowane przez Dowódcę 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych - Dowódcę Garnizonu Inowrocław płk pil. Sławomira Mąkosę.
Tradycyjnie, jak co roku, w spotkaniu opłatkowym uczestniczyli dowódcy i komendanci jednostek wojskowych garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych i władz samorządowych oraz żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej z 1 BLWL. Wojskową Wigilię zainaugurował Dowódca 1 BLWL. Pułkownik pil. Sławomir Mąkosa przywitał przybyłych gości oraz podziękował zebranym za pełną trudów służbę i pracę, a także godne reprezentowanie Sił Zbrojnych RP na ćwiczeniach i misjach. Złożył również okolicznościowe życzenia zdrowia, pomyślności, wielu niepowtarzalnych chwil i serdecznych spotkań w gronie najbliższych oraz wielu powodów do radości i osobistej satysfakcji w nowym, 2020 roku.
O duchowy nastrój tego szczególnego spotkania zadbał kapelan Garnizonu Inowrocław ks. kmdr por. Adam Rogacki, który odczytał fragment Ewangelii Świętej oraz pobłogosławił pokarmy i opłatek następnie proboszcz parafii w Ciechocinku, ks. mjr Mirosław Kuczyński przypomniał znaczenie grudniowych świąt oraz złożył życzenia. Zebrani podzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Niepowtarzalną oprawę muzyczną spotkania opłatkowego zapewniły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie.