Rusza Gepard-21 - utrudnienia w ruchu drogowym

3 zdjęć w galerii
W bieżącym miesiącu zmotoryzowani poddani zostaną kolejnemu sprawdzeniu. 17 Brygada Zmechanizowana od 10 do 30 października br. będzie realizować zadania w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie podczas cyklicznego ćwiczenie taktycznego z wojskami pk. Gepard-21.
Już 6 października pierwsze kolumny z batalionu logistycznego, batalionu dowodzenia oraz 2 batalionu piechoty zmotoryzowanej wyruszą w kierunku  Centrum Poligonowego Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Trwające ponad 3 tygodniowe przedsięwzięcie szkoleniowe pk.Gepard-21 to kolejny sprawdzian dla zmotoryzowanych.

Już we wtorek pierwsze pojazdy zabezpieczenia logistycznego wyruszą w rejon ćwiczeń, by przygotować niezbędną infrastrukturę i zaplecze dla sił głównych. 

6,11 oraz 12 października  mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Przejazd kolumn wojskowych odbędzie się z  jednostki wojskowej w Międzyrzeczu i Wędrzynie w kierunku Drawska Pomorskiego. W związku z przemieszczeniem sił i środków z 17 brygady mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.