Dzień pamięci!

8 zdjęć w galerii
Pamięć o poległych kolegach, którzy zginęli podczas służby poza granicami kraju towarzyszy żołnierzom 17 Brygady Zmechanizowanej na co dzień. Właśnie dzisiaj, 21 grudnia przypada dzień tak ważny dla zmotoryzowanych z Wielkopolskiej Brygady oraz dla najbliższych poległych i zmarłych w misjach i operacjach poza granicami państwa.
21 grudnia nawiązuje do najtragiczniejszego wydarzenia w historii udziału Sił Zbrojnych RP na misjach poza granicami państwa, kiedy to w wyniku wybuchu miny pułapki w roku 2011 w Afganistanie zginęło pięciu polskich żołnierzy. Decyzją Ministra Obrony Narodowej, właśnie ta data w kalendarzu obchodów i wydarzeń wojskowych od roku 2015 jest oficjalnym dniem, kiedy wspominamy naszych poległych kolegów, kompanów, żołnierzy.

We wtorek delegacje z Wielkopolskiej Brygady z dowódcą gen. bryg. Dariuszem Kosowskim na czele oddały hołd poległym żołnierzom, którzy zginęli w dalekim Afganistanie.

Pamiętamy o:
śp. mł. chor. Jarosławie Maćkowiaku;
śp. sierż. Szymonie Sitarczuku;
śp. sierż. Rafale Nowakowskim;
śp. sierż. Pawle Poświacie.

W wyrazie szacunku przy pomnikach upamiętniających żołnierzy poległych na misjach w międzyrzeckim i wędrzyńskim garnizonie zostały złożone kwiaty i zapalony symboliczny znicz.

Cześć ich pamięci!


Tekst: por. Anna Dominiak
Zdjęcia: 17WBZ