None

Świątek, piątek … na posterunku !

26 zdjęć w galerii
Pomimo okresu świątecznego, żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej nie opuszczają swych posterunków. W Niedzielę Wielkanocną w miejscach pełnienia służby odwiedził ich Dowódca Brygady.
Generał brygady Robert Kosowski cyklicznie odwiedza swoich podwładnych na posterunkach wzdłuż polsko-niemieckiej granicy, osobiście monitorując zakres potrzeb, stan morale oraz poziom realizacji zadań.

Dzisiejsza wizyta miał jednak zupełnie inny charakter, ponieważ wielu żołnierzy nie zasiadło dziś przy rodzinnym wielkanocnym stole, to świąteczne potrawy przyjechały wraz z Dowódcą na przysłowiową „strażnicę”.

Aby posiłek był również ucztą dla ducha, poświęcił go ksiądz kapelan 17WBZ płk Marek Kwieciński, który wraz ze starszym podoficerem dowództwa st.chor.sztab. Tomaszem Kiersztanem tworzyli asystę Dowódcy Siedemnastki w tej symbolicznej wyprawie.

Dowódca w tym szczególnym dla wszystkich Polaków okresie swą osobistą wizytą na posterunkach dał jasny wyraz wdzięczności za trud i zaangażowanie zmotoryzowanych w walce z COVID-19.

„Życzę Wam zdrowia, które w tym szczególnym okresie jest najważniejsze, wytrwałości w wykonywaniu trudnych i ważnych zadań, pogody ducha, które pozwoli przetrwać ten trudny czas, a Waszym najbliższym wszelkiej pomyślności oraz cierpliwości i wyrozumiałości. Całe społeczeństwo docenia i jest wdzięczne za Wasz wysiłek i trud – Jestem z Was dumny !” – powiedział Dowódca 17WBZ gen. bryg dr Robert Kosowski

Świąteczny okres przyniósł szczególną sytuację, jednemu z wartowników w noc poprzedzającą jego służbę na granicy na świat przyszła trzecia córeczka, mimo to żołnierz nie skorzystał z urlopu okolicznościowego i świadomie, dobrowolnie rozpoczął kolejny patrol. Dowódca w sposób wymierny docenił jego postawę, która jest bardzo budująca szczególnie w okresie realnego działania.

Tekst: kpt. Tomasz Kwiatkowski
Zdjęcia: st.szer. Kamil Śpiączka