None

Przygotowania w toku

17 zdjęć w galerii
17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana nie zwalnia tempa, trwają przygotowania do Combined Resolve XIII
Combined Resolve (CR-XIII) to ćwiczenie wojsk sojuszniczych NATO w Europie, odbywające się dwa razy w roku w południowo-wschodnich Niemczech. Celem ćwiczenia jest budowanie i ocena gotowości żołnierzy armii krajów członkowskich paktu oraz sukcesywne zwiększanie interoperacyjności.


W trzynastą już edycję ćwiczenia międzynarodowego CR-XIII, które odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2020 roku kolejny raz zaangażowani będą żołnierze Siedemnastki. Główny ciężar przypadnie zaprawionemu w tego typu zadaniach
1 batalionowi piechoty zmotoryzowanej.


Sporo pracy będą mieli także sztabowcy 17WBZ, którzy wezmą udział w ćwiczeniu dowódczo sztabowym wspomaganym komputerowo, funkcjonując w strukturach międzynarodowej dywizji, której trzon stanowić będzie obsada 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.


W ramach przygotowania do CR-XIII ustalono już strukturę organu dowodzenia oraz wzięto udział w konferencjach planistycznych. Złożono również niezbędne zapotrzebowania na środki bojowe, materiałowe oraz infrastrukturę.


W trakcie apelu ewidencyjnego ukierunkowano obsadę na właściwe merytoryczne przygotowanie się do ćwiczenia, zaplanowane także szereg szkoleń w tym operatorów systemu symulacyjnego. Organ dowodzenia jeszcze w grudniu zrealizuje warsztaty doskonalące na bazie dokumentów wypracowanych w podobnych tego typu ćwiczeniach.


W Parku Sprzętu Technicznego trwa także „walka” z czasem, wszystko po to, aby główny oręż zmotoryzowanych, czyli Kołowe Transportery Opancerzone były gotowe do przemieszczenia na dużą odległość oraz długotrwałej realizacji zadań w trudnych warunkach terenowych.Zdążymy — Będziemy gotowi !!!