• Klub 17 WBZ w Wędrzynie - 22. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego.
  Klub 17 WBZ w Wędrzynie - 22. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego.
  Pomimo stanu epidemicznego w kraju i ograniczonych możliwości nadal jesteśmy aktywni. Tym razem młode artystki- Liliana Kłosińska oraz Karolina Giza, pod czujnym okiem instruktora- Pana Romana Sakowskiego, stworzyły prace plastyczne dotyczące „Setnej Rocznicy Bitwy Warszawskiej” w ramach 22 Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. Wyniki poznamy już w czerwcu.

  Tekst: A. Skrzypczak
  Fot.: Klub
 • Klub 17 WBZ w Wędrzynie - Akcja szycia maseczek.
  Klub 17 WBZ w Wędrzynie - Akcja szycia maseczek.

  Spontanicznie powstała grupa szlachetnych serc, działająca przy Klubie #17WBZ w Wędrzynie szyła maski dla żołnierzy Siedemnastki. Dzięki wsparciu wielu darczyńców, Panie: Ewelina Szumlewicz-Barczuk, Katarzyna Galinajtys, Maria Blicharz, Anna Łaniec, Róża Joachimowicz, Maria Dzikowska, Ewa Kaczmarek, Teresa Pelc wsparte pracownikami klubu szyły maseczki pełną parą dla żołnierzy 17 WBZ. Dziękujemy za każdą pomoc oraz cieszymy się, że mogliśmy okazać wsparcie w tak trudnym okresie w jakim znajduje się aktualnie nasz kraj. Gen. bryg. dr Robert Kosowski osobiście podziękował grupie serdecznych Pań i pracownikom Klubu Wojskowego w Wędrzynie, za zaangażowanie i poświęcenie

  w wykonywaniu masek ochronnych na potrzeby żołnierzy Siedemnastki.

   Tekst/foto: Rzecznik prasowy 17 WBZ

 • Klub 17 WBZ w Wędrzynie- Tydzień bibliotek- Szef kuchni Roman Sakowski poleca artystyczne puree.
  Klub 17 WBZ w Wędrzynie- Tydzień bibliotek- Szef kuchni Roman Sakowski poleca artystyczne puree.
  W ramach ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek przedstawiamy dzieła artystyczne, które mogłyby stanowić okładkę wielu wybitnych książek i powieści. Twórczość Romana Sakowskiego- instruktora plastyki Klubu 17 WBZ w Wędrzynie, charakteryzuje się użyciem technik akrylowych, olejnych, na płótnie oraz tym, że jego dzieła są wykonane w konwencji realistycznej. Motywem przewodnim prac jest pejzaż lub struktura miasta, otaczający świat taki jaki jest, z tym co dobre i złe. Malarstwo impastowe, grube pełne faktur, pozwala nadać obrazom trójwymiarowość, emanować kolorem, światłem, wysyceniem barw oraz fakturą. Wnosi nastrojowość i refleksyjność. Artysta swój kontakt z płótnem traktuje jako wyzwanie, próbę zmierzenia się z materią czy tematem, które czerpie z codziennej obserwacji otaczającego go świata. Był uczestnikiem wielu plenerów na terenie kraju oraz reprezentował swoje prace na wystawach poplenerowych. Jego dzieła można zobaczyć m.in. w galerii klubu wojskowego w Wędrzynie.

   Fot: Archiwum Klubu
 • Klub 17 WBZ w Wędrzynie-Tydzień Bibliotek „ Zasmakuj w Bibliotece”
  Klub 17 WBZ w Wędrzynie-Tydzień Bibliotek „ Zasmakuj w Bibliotece”
  W tym roku pracownicy Klubu 17 WBZ w Wędrzynie w nietypowy sposób obchodzili święto wszystkich bibliotekarzy. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa został stworzony film bazujący na haśle „Zasmakuj w Bibliotece”. Nie zabrakło ciekawej fabuły oraz kreatywności podczas nagrań. W ramach Tygodnia Bibliotek odbył się również konkurs na ilustrację pt. „Książka w czasach koronawirusa”. Bazą do stworzenia filmu była karta Menu zawierająca informacje dotyczące atrakcji zaplanowanych na każdy dzień.

  Link do filmu na YouTube: Tydzień Bibliotek 2020 #Klub Wędrzyn

  Tekst: A.Skrzypczak
  Fot:Klub