Slajd
Slider obrazek boczny

17

Wielkopolska Brygada Zmechanizowana

Jedna z największych jednostek wojskowych w Polsce. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, przeznaczona do realizacji zadań militarnych, a także reagowania kryzysowego w kraju oraz poza jego granicami.

Aktualności

 • 26 Urodziny Międzyrzeckiej Brygady
  26 Urodziny Międzyrzeckiej Brygady
  W piątek, 24 czerwca na placu Czarnieckiego w Sulęcinie odbyło się Święto 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. W tym roku zmotoryzowali, obchodzą 26-lecie jednostki.
 • Wieczorny apel
  Wieczorny apel
  W czwartek, 23 lipca, rozpoczęły się uroczystości związane z corocznymi obchodami Święta Wielkopolskiej Brygady. W tym roku przypada 26 rocznica nadania przez Ministra Obrony Narodowej …
 • Życzenia z okazji 26-lecia 17WBZ
  Życzenia z okazji 26-lecia 17WBZ
  Z okazji 26-lecia 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, Naszego Święta, byłym i obecnym żołnierzom oraz pracownikom resortu obrony narodowej składam serdeczne podziękowania za służbę i pracę.
  W tym wyjątkowym dniu dziękuję przedstawicielom administracji państwowej, instytucjom samorządowym, stowarzyszeniom oraz przyjaciołom i sympatykom brygady za wzorową współpracę i życzę wszystkiego najlepszego.

  Brygada zaliczana jest do najbardziej znanych i najważniejszych jednostek w Wojsku Polskim, ponieważ to ludzie pełni pasji, zaangażowania i determinacji tworzą 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną.

  Przez 26 lat żołnierze brygady byli zawsze tam, gdzie wymagał tego interes naszego państwa. Obecnie część z Was pełni zadania w ramach wzmocnienia wschodniej granicy kraju. Inni przygotowują się do pełnienia dyżuru do Grupy Bojowej Unii Europejskiej. Od 6 lat zmotoryzowani wykonują zadania mandatowe w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii. To ogromny prestiż i zaszczyt dowodzić żołnierzami 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

  Ponadto dziękuję wszystkim pracownikom wojskowym za oddanie, za poświęcenie w wykonywaniu swoich zadań, za zapewnienie nam żołnierzom płynnego funkcjonowania brygady.

  Niech wysiłek związany z pełnieniem służby będzie źródłem satysfakcji i osobistej realizacji. W tym uroczystym dniu życzę, samych sukcesów, szczęścia, dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

  Dowódca
  gen. bryg. Dariusz Kosowski
 • 26-lecie 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej
  26-lecie 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej
  W tym roku żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej obchodzą 26 rocznicę jej powstania. Z tej okazji zapraszamy na uroczystość, która odbędzie się w piątek, 24 …
Nasze filmy