Rywalizacja sportowa w 16 DZ

Wśród żołnierzy 16 Dywizji Zmechanizowanej znajdują się również sportowcy, oddani i z pasją, ale przede wszystkim ze znakomitymi sukcesami, miejscami na podium w zawodach ogólnopolskich.

Mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w piłce siatkowej
W dniach od 30 września do 04 października b.r., na Hali Miejskiej OSiR w Węgorzewie odbyły się mistrzostwa 16 DZ w piłce siatkowej.

W meczach wzięło udział 19 drużyn. W piątek, 04 października, o finałowe III miejsce walczyły: 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana z 18 Białostockim Pułkiem Rozpoznawczym, natomiast o I miejsce 11 Mazurski Pułk Artylerii z 4 Brodnickim Pułkiem Chemicznym.

Najlepsi okazali się gospodarze z 11 pa, drugie miejsce po zaciętej walce  zdobyli reprezentanci 4 Brodnickiego Pułku Chemicznego, na trzecim miejscu uplasowali się siatkarze z 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

Organizatorem turnieju był 11. Mazurski Pułk Artylerii , CWKS Vęgoria Węgorzewo i OSiR Węgorzewo.

None
None

Graliśmy i wygraliśmy dla Marcina

9 listopada w gminnej hali sportowej w Bezledach odbył się III Charytatywny Turniej Służb Mundurowych pod nazwą "Gramy dla Marcina".

10) Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechy.

Marcin jest po wypadku komunikacyjnym, w skutek którego jest osobą całkowicie niepełnosprawną. Dzięki wielogodzinnej i intensywnej rehabilitacji ciągle robi postępy. Obecnie jest na etapie nauki stawiania kroków, ale jeszcze nie jest w stanie utrzymać równowagi i stać samemu na nogach. Marcina czeka jeszcze długa praca, aby mógł pokonać swoją niepełnosprawność, ale do tego jest mu potrzebna bardzo intensywna rehabilitacja, na którą nie stać jego rodziny. Podczas turnieju została zorganizowana zbiórka na rehabilitację Marcina i przekazana rodzinie, aby choć trochę wspomóc jej działania. Reprezentanci 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej po zaciętej walce wygrali turniej, który trwał do godziny 15.